[*] dla prehistorycznego Marsa

Dao Valles, wschodnia strona Basenu Hellas

Dao Valles, wschodnia strona Basenu Hellas

Widzę, że blog nie lubi dłuższych zastojów a to i ciąży na mnie odpowiedzialność autorska. Martwi mnie, że wciąż się na nim coś pokazuje a to wszystko Wasza drodzy czytelnicy zasługa i jestem dla Was pełen podziwu. Czytacie bo jesteście zainteresowani 🙂

Strona zasługuje na lepiej i wygląda mi na to, że nie mogę jej prowadzić ciągle uciekając się do z a s ł n i a n i a  s i ę. To wszystko było tak dawno, że nie powinno się na to mówić prawda, a już tym bardziej przez duże P!

Jednocześnie bronię Was przed naszkicowanymi w mediach masowych fantazjach na temat nauki. Weźmy pod uwagę taki program SETI. Wciąż nasłuchujemy radio z kosmosu w nadziei na co? Wszyscy zdajecie sobie sprawę jakie to absurdalne, przecież kontakt na takie odległości lat świetlnych mija się z celem. A zupełnie ignorujemy wszelakie inne możliwe f o r m y  ż y c i a. Proste, kierowane instynktem a może nawet całkiem niekumate głowonogi z oceanu Europy? Jeśli nie tutaj to jednak dalej? Na jednej z tych Mega Ziemii?

źródło: Połowa Polaków wierzy w naukowe bzdur + ywyborcza.pl

źródło: „Połowa Polaków wierzy w naukowe bzdury”, wyborcza.pl

Dlatego też od czasu do czasu piszę do działu varia. Według przytoczonych założeń (zapiszcie sobie to w zdaniach do powtarzania na przyszłość:) ), chciałbym uwierzyć, że prehistoryczny mars to zielona planeta, niebieska od północy. Osobliwy świat pradawnych istot o których nikt już nie pamięta.

Jak myślicie, czy 2 mld lat temu na marsie mogło rozwijać się życie takie jak miliony lat temu u nas? Zastanówcie się, czy warto takiemu światu zapalić świeczkę.

Aloha, autor

This entry was posted in Varia and tagged , by clrk. Bookmark the permalink.

About clrk

Exploring space from home, diving into all things electronic, enjoying different arts and looking forward to put legs back on snowbard. Fresh baked boardgamegeek. Currently located in Antwerpen, Belgium. For any inquires, freelance offers or simply to say hi write to clrwk85@gmail.com. Cheers!

5 thoughts on “[*] dla prehistorycznego Marsa

  1. Ja wolałbym wiedzieć niż wierzyć komuś na słowo. Moim zdaniem nie ma przesłanem aby sądzić że na Marsie było kiedykolwiek życie w tak rozbudowanej formie. Może natkniemy się na jakieś mikroby bo na więcej bym nie liczył.

  2. Jestem prawie pewny ze Mars posiadal kiedys bogata flore i faune, to kwestia czasu kiedy to odkryjemy 😉 Naukowcy mogliby wymyslec sposob na podroze miedzygwiezdne, ciekawe ile lat zajmie nam cos takiego, szkoda ze tego nie doczekamy jako my czytelcniy, raczej w to watpie, chociaz patrzac jak sie rozwinelismy w ciagu ostatnich 100 lat to w sumie pozyjemy zobaczymy 😉

  3. Tak naprawde to do rozwoju w szybkim tempie popchnela nas 2 wojna swiatowa, po niej nastapij dziwny kierunek utajniania wszystkiego i specjanego dawkowania wynikow naukowych. Pewnie kolejna wojna ,mogla by znow pokazac co jakie kraje maja za nowinki.

    • Mówi się, że USA pogrążyli sowietów w kryzysie przez kosmiczny wyścig w okresie Zimnej Wojny. Może ta była motorem napędowym szybkiego rozwoju? Mówiusz tajne technologie wojskowe, taaak… wiesz, że internet to jedna z tych nowych technologii? Ja w takie rzeczy wierzę tylko zajadając się popcornem albo strzelając do obcych w kolejnych odsłonach Half-Life 🙂 Czasem tylko, dla spokoju zakładam, że podatki idą na budowanie ściśle tajnych podziemnych kompleksów. Najbardziej w Polsce 🙂 Pozdrawiam

  4. Podobno ogromne jaszczury wyginęły ale są tacy kaszubi, co pamietają jak w Jajko ’64 dorosły brontozaur przeciskał się przez bloki na Obłużu i nic go nie obchodziło że nie jest sam. Jakby tego było mało prace archeologiczne w grobowcu Kuta-Koga, ważnego herszta z czasów Dzingys-Czana wskazują, że mongołowie „udomowili” triceratopsy, na których dokonywali swoich napaści.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s