Home

Hlavní město dominikánské republiky

Důležitá telefonní čísla:

Přírodní skvosty Dominikánské republiky. Národní park Morne Trois Pitons (Morne Trois Pitons Dominikánská republika se rozkládá spolu se státem Haiti (jeden z nejchudších států vůbec) na Vaše jméno: Váš příspěvek: Napište malými písmeny, jaké je hlavní město ČR. RSS této diskuze Nejlevnější zájezdy do Dominikánské republiky → Ráj na ostrově Hispaniola Dominikánská republika se nachází v souostroví Velké Antily, přímo v srdci Karibiku. Konkrétně ji můžeme nalézt na ostrově s názvem Hispaniola, který v dřívějších dobách nesl jméno Santo Domingo. Odtud také pochází současný název republiky.Životní styl Dominikánců, který se řídí heslem „maňana“ neboli zítra, je doslova nakažlivý. V tak krásném prostředí a navíc na dovolené ale přece není kam spěchat. Pokud si chcete především odpočinout a nechat se unášet hudbou merenque s pohledem na krásné tanečníky a tanečnice, kteří mají rytmus v krvi, tak Dominikánská republika je výborná volba.

Na jihovýchodním výběžku Dominikánské republiky se na ploše 420 km2 rozkládá národní park Cotubanamá (Del Este). Jedná se o místo výjimečné nejen bohatou druhovou rozmanitostí, ale také z archeologického hlediska. Pobřežní části parku lemují nádherné korály, kde si přijdou na své potápěči Za zmínku stojí město umělců Altos de Chavon s katedrálou Iglesia de San Estanislao a starověkým amfiteátrem. Předpověď počasí Dominikánská republika, letoviska a největší města. Dominikánská republika (DO,DOM) stavy počasí, denní a noční teploty. Pokud jste zde nenalezli stát nebo město, které hledáte, vyzkoušejte v horní časti stánky našeptávač předpověď počasí pro všechna města světa V Dominikánské republice si užijí dovolenou pravý požitkáři, kteří si v luxusních hotelech s all inclusive budou dopřávat dobré jídlo, spoustu míchaných koktejlů, hotelové bazény a pláže i milý a usměvavý personál. V Dominikánské republice stojí za vidění koloniální část hlavního města Santo Domingo s katedrálou, která je jednou z nejstarších staveb v evroém stylu. Golf je v Dominikánské republice velmi rozšířeným sportem a golfových hřišť tady najdete několikanásobně víc, než kdekoliv jinde v Karibiku

Lokality v Dominikánské republice Invia

 1. --> Pro spojení s operátorem stiskněte tlačítko Zahájit chat Probíhá komunikace s rezervačními systémy CK Nakupujete za stejné ceny a se stejnými bonusy jako u CK.
 2. ikánské republice se nachází přímo v hlavním městě v Santo Do
 3. ga si vyhledáte lety s přestupem v New Yorku se společností Delta Airlines.
 4. isterstvu > Diplomatické mise > Úřady cizích států pro ČR > Do
 5. To ale zdaleka není vše. Naleznete zde i historické památky, nádhernou přírodu v horách ve vnitrozemí a malebnou lidovou architekturu.
 6. ikánské republice nalézt i několik desítek řek a též jezer. Tím největším jezerem je Enriquillo, s rozlohou 375 km², které najdete v jihovýchodní části, přímo u hranic s Haiti.

Dominikánská republika leží v subtropickém pásmu, podnebí je zde velmi teplé v průběhu celého roku, průměrná denní teplota se celoročně pohybuje kolem 29 °C. Největší rozdíl mezi létem a zimou je v množství dešťových srážek. Období dešťů začíná v květnu a trvá do října. Deště však nejsou souvislé, jen je třeba počítat s tím, že se občas (zpravidla jednou za 2-3 dny) přežene silný liják, po zbytek dní je ale opět jasné a slunečné počasí. Z dezertů jsou nejoblíbenější smažené banány s karamelem a kokosem, mangový koláč, sladká kokosová pasta nebo jejich pudink zvaný flan. Oblíbené je také čerstvé nebo kandované ovoce.

Zajímavá místa a destinace - DominikánskáRepublika

 1. Doprava na letiště ZDARMA Zajistíme vám k vybraným zájezdům dopravu na letiště autobusy RegioJet ZDARMA
 2. ikánské republice, počasí Do
 3. ikánské republice poprvé, tak se nepouštějte na výlety sami. Můžete mít problémy s hledáním samotného cíle, půjčením auta nebo i místní policií. Každá z turistických oblastí tady je odlišná. Typicky rušná je Boca Chica s bujarým nočním životem, spoustou barů a restaurací. Kdo hledá klidnější destinaci, měl by si vybrat třeba Juan Dolio, které je oblíbené i u rodin s dětmi.

Dovolená Dominikánská republika 2020 od STUDENT AGENC

Video: Dominikánská republika - Aktuálně

Inzerce  |  Služby firmám  |  Všeobecné podmínky  |  Cookies  |  Ochrana osobních údajů  |  Zpracování osobních údajů  |  Audiovizuální mediální služby  |  Nápověda Hlavní město Dominikánské republiky Santo Domingo de Guzmán obývá přibližně 2,2 milionů obyvatel. Bylo založeno již v roce 1498, tudíž je to nejen nejstarší město na ostrově Hispaniola, ale také nejstarší město založené Evropany na celé západní polokouli Dominikánské náměstí. Plně vybavené byty pro mladé v samém centru Brna. Informace. Fotky. Vybavení. Okolí. Ceník. Volné lůžko od 03/2020 - lůžko 4 890 ,-. + pro nové smlouvy 09 - 10/2019 rezervační poplatek* S kriminalitou v Dominikánské republice je to podobné jako u nás v ČR. V zemi hrozí riziko krádeže věcí ponechaných bez dozoru. Své cennosti radši zamkněte v hotelovém trezoru a vyrazte na pláž bez nich. Osobně jsme během okruhu po Dominikánské republice neměli žádný problém

Dominikánská republika je oblíbeným a v poslední době čím dál více vyhledávaným prázdninovým cílem turistů z celé Evropy i Severní Ameriky. Není divu, vždyť je to pravý tropický ráj v Karibiku.Druhý největší stát v Karibiku, je to záruka, že vás bude rozmazlovat pokud jde o možnosti ubytování. Dominikánská republika nabízí něco pro každého; ubytování pro rodiny nebo singly, existují golf středisek a dokonce ranches na venkově pro eko cestovatele. Existují penzionů, apartmánů a dokonce i hotely na ostrově, které účtovat jinak aby vyhovoval všem rozpočty a dokonce i chutná. V Dominikánské Republice jsme přistáli v 17:30 večer na letišti v Punta Cana. Nikdy mě nikdo nevyhodil a všude byla spousta místa. Náš hotel byl zhruba uprostřed hlavní pláže. Hlavní město jsme po negativní zkušenosti známého vynechali,s tou bezpečností je to jak kde,lepší je být pořád na.. Prezidentem je v současné době Danilo Medina. Republika je zapojena do Společenství latinskoamerických a karibských států, Latinskoamerického hospodářského systému, Středoamerického integračního systému, Sdružení karibských států a Petrocaribe.Průvodce půjčovnami vozů Dominikánská Republika se zabývá všemi hlavními autopůjčovnami a vyjednává s místními poskytovateli v Dominikánská Republika, aby mohl nabídnout nejlepší ceny a služby autopůjčovny pro všechny lokality v Dominikánská Republika.Tímto způsobem naši klienti vědí, že vždy obdrží nejlepší ceny a služby za pronájem svého vozu v Dominikánská Republika Do 3 minut si můžete porovnat naše ceny a zarezervovat si svůj půjčený vůz v Dominikánská Republika, protože zjistíte, že jsme obvykle mnohem levnější, než při přímé rezervaci u místního poskytovatele.

Půjčení vozu v Dominikánská Republika od 19620 CZK / de

Dopravu na ostrově zajišťuje několik autobusových společností. Alternativně lze využít také minibusy guaguas nebo osobní auta carros públicos. Nechybí ani klasické taxíky. Významnou součást přepravy tvoří také lodě a vnitrostátní lety. Chcete-li se po ostrově pohybovat sami, půjčte si auto. Přímo na letišti jsou přítomni zástupci autopůjčoven.Jednu věc mají všechny dominikánské oblasti společnou, jsou to nádherné pláže s pozvolným vstupem do moře a klidnou průzračně čistou vodu. Kromě toho ale často bývá největší zážitek z přeplněných stolů v programu all inclusive i čerstvého ovoce, které vypadá a chutná zcela jinak než v českém supermarketu. Už jste někdy pili čerstvý kokos? Zkoušeli si ubalit vlastní doutník? Naučili se základní kroky salsy a merenque? Poznali sílu nápoje Mama Juana? Víte, jak vypadá čerstvé kakao? Pokud ne, pak musíte jet do Dominikánské republiky. Dovolená Dominikánská republika - Puerto Plata Dovolená Dominikánská republika - Boca Chica Dovolená Dominikánská republika - Punta Cana Plánujete-li exotickou dovolenou v Dominikánské republice, doporučujeme vybírat zavčasu z široké nabídky zájezdů za akční first minute ceny. Necháte-li výběr dovolené na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky. Smuteční hostina se konala zrovna na počest obětí toxického rumu

Co vidět v Dominikánské republice

 1. Hlavním jazykem je španělština, avšak díky mísení s domorodým jazykem se vyznačuje specifickým polykáním hlásek a odlišným přízvukem.
 2. ikánské republiky je existence devíti zcela odlišných přírodních zón, které uchvátí každého návštěvníka. Cestujete do Do
 3. Existují četné půjčovny na letištích a po celém ostrově včetně velkých autopůjčovnách. Je to ještě možné sehnat levné pronájem automobilu od místních autopůjčoven. Když si půjčíte auto, je lepší dostat pohon 4 kol přístup pár silnic.
 4. go Rozloha: 48 730 km² Nejvyšší bod: Pico Duarte (3087 m n. m.) Časové pásmo: UTC-4 Světadíl: Střední Amerika Počet obyvatel V Do

Můžete cestovat do různých měst v Dominikánské republice letadlem jako existuje mnoho letišť po celém ostrově. Je také možné využití taxi nebo pronájem. Je však žádoucí vyhýbat se dostat do taxi, které neoznačené.Tropické klima na vás čeká během celého roku. V létě bývá velké horko a vlhko s teplotami kolem 35 stupňů. V zimním období jsou teploty o několik stupňů nižší. Dominikánská republika zažívá dvě období dešťů v měsících od května do června a od září do listopadu. Podobně jako na ostatních karibských ostrovech, můžete být v tomto čase svědkem tropické bouře nebo hurikánu. Dominikánská republika nabízí skvělé turistické atrakce, stejně jako lidé, kteří jsou velmi přátelští. To je doma k největší Karibský jezero, tropické vegetace a téměř 600 km pláží. Není pochyb o tom, že je to klenot, který čeká na objevení. Nezapomeňte navštívit pomník Columbus maják, zatímco tam. Dominikánská republika. Hlavní město: Santo Domingo. Státní zřízení Punta Cana se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky u světoznámé pláže Bávaro. Dlouhé písečné pláže, lemované nekončícími palmovými alejemi a tyrkysovým mořem, patří mezi nejhezčí v Karibiku Hledáme pro Vás levné zájezdy & akční dovolenou s odletem (nejen) z Prahy. Naleznete zde také rady, tipy, cestopisy i průvodce po zemích.

Státní svátky v Maroku:

Mezi nejznámější střediska určitě patří Punta Cana, kde jsou hotely na výborné úrovni. Každý z nich také disponuje velkým územím a je obklopen uměle vytvořeným parkem. Punta Cana je i vhodná pro rodiny s dětmi, v okolí je plno zábavných parků typu ZOO, které zajišťují dopravu z hotelů zdarma. Vidět můžete leguány, krokodýly, zaplavat si s delfíny nebo žraloky. About dominikánská republika. Národní turistický úřad Dominikánské republiky. Vítejte na oficiálním profilu Národního turistického úřadu zdravim, potreboval bych poradit chci si koupit jednosmernou letenku do Dominikanske Republiky, al...e nekde sem cetl, ze me nevpusti bez..

Dominikánská republika na mapě - Poloha v Karibik

Následně byla obsazena USA a až do roku 1940 tu Spojené státy držely kontrolu nad cly. Nastávající 60. léta s sebou přinesla kritické období, které pokračovalo až do 90. let, kdy přichází celosvětová krize a zadluženost. V roce 2002 zemřel diktátor Balaguero a republika se vydala demokratickou cestou.Ani o korunu navíc Zde nakupujete za stejné ceny i se stejnými výhodami jako v CK

Hlavní turistická sezóna je zde od listopadu do dubna, kdy převládá jasná obloha a slunečné počasí. Nejvíce turistů sem přijíždí strávit vánoční svátky. Naopak nedoporučujeme cestovat na dovolenou do Dominikánské republiky v období od srpna do listopadu, kdy se vyskytují hurikány. Zasažené oblasti jsou často devastovány a rekonstrukce pak trvá několik měsíců.Vypravte se na dovolenou za teplem do tropického ráje v Dominikánské republice! Těšit se můžete na nádherné pláže, potápění, horské stezky i veselé ostrovany. Dominikánská republika patří mezi stálice pro luxusní dovolenou v oblasti Karibiku. A není divu – úchvatná krajina a celoroční příjemné počasí s teplou vodou přímo k návštěvě vybízejí. V tomto článku trochu zavzpomínáme na hodiny zeměpisu, neboť si na toto téma o Dominikánské republice něco málo řekneme. Dominikánská republika. Země bílých písečných pláží, koloniálních památek, národních parků a přátelských obyvatel... Dominikánská republika je díky své kulturní a přírodní rozmanitosti jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací na světě

Hlavní město: Santo DomingoRozloha: 48 730 km²Nejvyšší bod: Pico Duarte (3087 m n. m.)Časové pásmo: UTC-4Světadíl: Střední AmerikaPočet obyvatel: 9 378 819Hustota zalidnění: 178 ob. / km²Jazyk: španělštinaNárodnostní složení: Dominikánci mulati, Dominikánci černoši, Dominikánci bělošiNáboženství: křesťanství, šamanismusStátní zřízení: prezidentská republikaVznik: 27. února 1844Měna: dominikánské peso (DOP)Jak koupit letenky Dominikánská republika-Praha? Na ostrově najdete tři hlavní letiště: Santiago, Santo Domingo a Punta Cana. Z Letiště Václava Havla v Praze se do prázdninového letoviska Punta Cana dopravíte s jedním mezipřistáním v Paříži s leteckou společností Air France. Let se zastávkou ve Frankfurtu nabízí německá společnost Condor. Lety se dvěma přestupy ve Frankfurtu a Torontu seženete u společnosti Air Canada. Tato cesta je levnější. V Torontu však budete muset déle čekat.KAJMANSKÉ OSTROVY OFFICE Úřad 638, 10 Market Street, Camana Bay Grand Cayman, KY1-9006 Kajmanské Ostrovy

Největší počet turistů bývá v Dominikánské republice v únoru, kdy připlouvají k poloostrovu Samana velryby, tento neuvěřitelný zážitek si nikdo nechce nechat ujít. Vidět 20 metrů dlouhého skákajícího samce nebo malé velryby, které kvůli malým plicím plavou téměř u hladiny, je opravdový adrenalin.Čeští občané nepotřebují víza ke vstupu na dobu nepřesahující 90 dnů. Je však nutné zakoupit turistickou kartu (Tarjeta de Turismo) v ceně cca 10 USD na některém z konzulátů Dominikánské republiky nebo přímo na letišti Las Américas v Santo Domingu. Turistická karta opravňuje držitele k pobytu v zemi na dobu 30 dnů. V případě delšího pobytu je třeba zakoupit prodloužení až do doby 90 dnů.Je možné získat přístup na ostrov letadlem. Existuje řada letišť v ostrova a to usnadňuje velké celosvětové letecké společnosti na přistání. Dominikánská republika je rovněž dostupný autem a lodí ze sousedních zemí. Centrum.cz  |  Atlas.cz 1999 – 2020 © Economia, a.s.  |  O nás  |  Všechny služby  |  Volná místa Dominikána má obrovské štěstí na podnebí, protože teplo a slunečno je tu po celý rok. Střídají se dvě sezóny, suchá a suchá s mírným deštěm, kdy je ale i přes občasné přeháňky stále pěkné počasí. Proč tedy jednou nepojmout dovolenou trošku jinak a místo v létě, kdy je krásně i u nás, nevyrazit za mořem a teplem v zimě?

Zajímavosti v Dominikánské republic

Je zajímavostí, že toto jezero je největším jezerem v Karibiku a zároveň nejnižším bodem Dominikánské republiky – stejně jako např. Mrtvé moře leží pod hladinou moře a je taktéž slané. Turisty pak přitahuje i jeho nejznámější obyvatel – krokodýl americký.Základními ochucovadly dominikánské kuchyně jsou cibule, česnek, oregano a koriandr. Za národní pokrm Dominikánské republiky je považována la bandera (prapor). Jedná se o kombinaci všudypřítomné směsi rýže a fazolí se smaženými banány a dušeným masem, které obvykle bývá kozí. Kozy zde spásají divoké oregano, díky čemuž jejich maso získává zvláštní příchuť, říkají tomu přirozené marinování. Zajímavosti o Dominikánské republice. Dominikánská republika má dvě vlajky. Na státní vlajce je i středový emblém s biblí, který na civilní vlajce chybí. Pokud vyrazíte do Dominikánské republiky za sluncem a mořem, tak nesmíte vynechat nádhernou pláž Bavaro Beach v oblíbeném letovisku Punta..

Zajímavá místa Dominikánské republiky | MAHALO

Chtěl bych Dominikánskou republiku navštívit alespoň na 3 týdny a celou ji (respektive ostrov Hispaniola) projet. Můžu vědět, jak je to s překonáním hranice DR / Haiti a zpět? Je zapotřebí nějaké vízum? KarelPerfektní dovolenou v Dominikánské Republice můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od menších hotelů až po v luxusní all inclusive resorty. Ty navíc můžete v rámci nejvýhodnějších last minute nabídek pořídit velmi výhodně. Svoji dovolenou snů si můžete rezervovat na příklad v oblíbené a tutisty hojně navštěvované Punta Caně i dalších krásných letoviscích v jižní i severní části Dominikánské republiky. Pokud jste golfista, pak Dominikánská republika má něco pro tebe. To nabízí golfové hřiště Playa Grande, která pokrývá více než 2000 hektarů, kde si vychutnat krásné scenérie pláží a hory, jak si vychutnat hru golfu. Je to 18jamkové golfové hřiště, který nabízí to nejlepší z golfové zkušenosti.Hned po Kubě zaujímá ostrov Hispaniola v této oblasti druhé místo v rozloze. Přestože od Kuby leží jen co by kamenem dohodil, je ráz krajiny přesto docela jiný. Oproti Kubě, která je spíše nížinatého charakteru, je Dominikánská republika v podstatě horskou zemí. Hory totiž zaujímají jeho převážnou část. Transfer v Dominikánské republice je užitečným způsobem, jak se dostat z výchozího bodu do konečného cíle tropického ostrova Haiti. Santo Domingo je hlavním městem Dominikánské republiky a je součástí světového dědictví UNESCO

Spolupracujeme se stovkami pojištěných CK

Dominikánská kuchyně je kuchyní rýže, vepřového masa, ovoce, zeleniny a především kuřat. Poměrně překvapivá je téměř úplná absence ryb a plodů moře v jídelníčku. Ryby jsou zde také v porovnání s jinými zeměmi velmi drahé. Dostupné společnosti poskytující půjčovny automobilů v Dominikánská Republika jsou: Alamo, National, Enterprise atd.… Neobydlený ostrov La Catalina nabízí křišťálově čistou vodu, vodní faunu a kokosové palmy. Je ideální na šnorchlování a potápění.

Pro vstup na území Dominikánské republiky nebudete potřebovat vízum. Stačí vám pouze platný cestovní pas a turistická karta na 30 dnů, kterou si zakoupíte po příletu na letišti. Cena této karty je 10USD. Při odletu ze země se platí odletová daň 20USD. Úředním jazykem je španělština. V turistických oblastech se domluvíte i anglicky. Místní měnou je dominikánské peso. Peníze si vyměňujte pouze v oficiálních směnárnách nebo si je vyberte přímo z bankomatu. V turistických resortech lze zaplatit i americkými dolary nebo platební kartou. Bankomaty jsou k dispozici ve všech větších městech. Dominikánská republika se dělí o ostrov Hispaniola se sousedním Haiti. Podívejte se na výhodné letenky do Dominikánské republiky! Hlavní obsah. Zprávy. » Svět. » Pobřeží Dominikánské republiky zamořil plast, s úklidem pomáhají dobrovolníci i námořnictvo. Na pět set lidí včetně členů námořnictva se zapojilo do úklidu stovek tun plastového odpadu, který začal zamořovat pobřeží Dominikánské republiky

Dominikánská republika - Home Faceboo

Co vidět v Dominikánské republice? Po příletu do Dominikánské republiky vás možná překvapí její hornatý povrch. Průměrná doba letu z destinace Česká republika do cílového města Santo Domingo (hlavní město státu Dominikánská republika), je 13 hod Celých 73 % tvoří míšenci, běloši jsou zastoupeni z 16 % a černoši z 11 %. Střední délka života je ve srovnání s vyspělými zeměmi nízká, u mužů 66 let a u žen 69,4 let. V Dominikánské republice žijí imigranti z Haiti, jejichž počet je vyčíslen na několik set tisíc. Děti imigrantů narozené v Dominikánské republice nemají nárok na občanství. Tento problém se týká 200 000 potomků.

Jedná se o významné místo, jak z hospodářského, tak kulturního hlediska. Historické centrum je dokonce zapsáno mezi světové dědictví UNESCO, což jistě stojí za samotnou návštěvu.Po příletu do Dominikánské republiky vás možná překvapí její hornatý povrch. Příznivci turistiky se mohou vypravit k nejvyšší hoře Pico Duarte, která se tyčí do výšky přes 3 tisíce metrů. Na vrchol hory vede pěkná turistická stezka. Odměnou za vaši námahu vám bude úchvatný výhled na okolní pohoří. Na ostrově objevíte také největší karibské jezero Lago Enriquillo, kde jsou často k vidění krokodýli. Prohlídku jezera si můžete domluvit na lodi. Největším lákadlem jsou však sněhobílé pláže, azurová voda Karibského moře a sklánějící se palmy. Udělejte si výlet na krásnou pláž Cayo Levantado v zálivu Samaná. U plážového letoviska Punta Cana zase objevíte vyhlášenou dlouhou pláž Bavaro. Na ostrově si přijdou na své milovníci potápění, windsurfingu i kitesurfingu. Pokud se do Dominikánské republiky vydáte na přelomu února a března, budete svědky krásných karnevalových průvodů. Dominikánská republika je právem jedním z nejoblíbenějších karibských ostrovů.

V dominikánské kuchyni se mísí africké, španělské i indiánské vlivy. Základem pokrmů jsou fazole, rýže, smažené banány a různá koření. Národním jídlem je la bandera dominicana. Tento pokrm tvoří dušené hovězí maso, červené fazole a rýže. V bezmasé variantě se přidávají brambory i vejce. Ke snídani se často připravuje mangú, což je pyré ze zelených banánů s cibulí, šunkou a sýrem. Jedí se také ryby, sladké brambory a taro s kokosovým mlékem. Na ostrově vám nebude chybět čerstvé tropické ovoce. Národním nápojem je dominikánský rum, který je součástí nejrůznějších koktejlů. Často se pije i samotný nebo jen s citrónovou šťávou.The total rental price is good. I was forced to add an insurance for damages against third parties (144 € for 14 days). They said it was mandatory by law. I did not discuss too much because I was tired of traveling. For the rest: - Delivery OK - Car corresponding to the booking, clean and in good condition - Retire OK In summary, it would be better to know the mandatory expenses in advance (clearer initial contracts)Průvodce půjčovnami vozů Dominikánská Republika je specialista okamžitého pronájmu vozů v Dominikánská Republika.Zobrazujeme sazby nejpřednějších půjčoven vozů Dominikánská Republika a necháme vás vybrat svůj vůz a zarezervovat jej v reálném čase. Rozhodněte se sami, u koho si objednat s porovnáním ceny a možnostmi vozového parku místních autopůjčoven.

PrŮvodce PŮjČovnami VozŮ

Někteří turisté využívají pro svou dovolenou také jarní a první letní měsíce, kdy je v Dominikánské republice méně turistů a ceny zájezdů jsou výhodnější.Přímé lety ze Santo Dominga do Port-au-Prince na sousedním Haiti obstarává společnost Sunrise Airways.

Hlavní město: Santo Domingo. Orientační délka letu z ČR: 13 hodin. Mezinárodní předvolba: + 1. Počasí a podnebí v Dominikánské republice. Dominikánská republika leží v subtropickém pásmu, podnebí je zde velmi teplé v průběhu celého roku, průměrná denní teplota se celoročně pohybuje.. Poskytování turistických informací o Dominikánské republice. Poskytujeme informace o ubytování, jednotlivých regionech či dopravě. Krakovská 1392/7, Praha, Nové Město. Dovolená, prázdniny, cestování v Rakousku. Poskytujeme informace o dovolené v Rakousku, zasíláme zdarma prospekty

Dominikánská republika se nachází na ostrově Hispaniola. Je hodnocen jako druhý největší stát v Karibiku, s více než 10 milionů obyvatel a pokrývá alespoň 48, 000sqkm. Santo Domingo je hlavním městem Dominikánské republiky, kde byly postaveny první hrad a katedrála.Na své si zde přijdou lidé toužící po odpočinku, romantice i dobrodružství. Dominikánská republika nabízí sluncem zalité pláže s jemným bílým pískem, lemované vysokými palmami i průzračné tyrkysové moře, které láká milovníky potápění a šnorchlování.V roce 1492 byl ostrov objeven Kryštofem Kolumbem a o čtyři roky později zde Španělé založili město Santo Domingo. Španělská kolonie vyhlásila nezávislost roku 1821, avšak samostatnosti dlouho neužila. Za krátké období začala zemi okupovat vojska ze sousedního Haiti a celý ostrov byl sjednocen pod jeho nadvládu.

Dominikánská republika - exotická dovolená v Karibiku

Mezi největší města patří Santo Domingo, Santiago de los Caballeros, La Romana a San Pedro de Macorís. Republika se dělí na 31 provincií s hlavním městem Santo Domingo, které tvoří samostatnou jednotku Distrito Nacional.Zatímco občané některých zemí mohou vyžadovat vstupní víza a pasy, je možné, aby občané většiny států dostat turistickou kartu, jakmile dorazí na ostrově.V Dominikánské republice žije bezmála 11 milionů obyvatel, z toho zhruba milion žije v hlavním městě Santo Domingo. Úředním jazykem je španělština, domluvíte se tu ale také anglicky a někde i německy.

SkyscannerNápovědačeštinaCSČeská republikaKč CZKCZK (Kč) LetyHotelyPronájem aut ZpátečníJednosměrnýVíce městOdkud:Přidat blízká letiště Kam:Přidat blízká letištěOdlet:Návrat:Cestovní třída a cestující1 dospělý, Ekonomická třídaJen přímé letyVyhledat lety Mapa DomůLetyVšechny zeměStřední Amerika a KaribikDominikánská republika Levné letenky Dominikánská republika Měli jste na mysli lety z destinace Dominikánská republika? Lety do Dominikánská republikaPunta CanaLa Isabela InternationalSantiagoPuerto PlataSamanaBarahonaEl Portillo / SamanaLa RomanaSanto Domingo Las AmericasLetiště v Dominikánská republikaKdo letí do Dominikánská republikaZobrazit vše Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018Parkování na letišti ZDARMA K vybraným zájezdům získáte parkování na letišti ZDARMA nebo za zvýhodněnou cenu Celá republika je členěna do 31 distriktů, přičemž hlavním městem je Santo Domingo, které leží na jihovýchodním pobřeží a obývá ho něco málo přes 900 tisíc obyvatel. S okolní aglomerací se však můžeme dopočítat až téměř k 4 milionům. Podívejte, jak jsme pro vás fotili a natáčeli novou kolekci plavek v Dominikánské republice! Město podvodů - Praha - Продолжительность: 44:59 Ondřej Gaszczyk 381 055 просмотров

Základní informace o Dominikánské republic

Z nápojů je samozřejmě vyhlášený dominikánský rum, dobré je i místní pivo a čerstvé ovocné džusy.Srážky za rok se pohybují v rozmezí od 1000 do 2000 mm. Ze 40 % území je stát pokryt lesem. Podnebí je vlhké tropické a teploty v průměru dosahují v závislosti na roční době – v zimě 26 °C a v létě 34 °C. Velice proměnlivé počasí nastává zejména v období dešťů (od května do června a od října do listopadu). Dokonce se mohou v červnu, srpnu a září vyskytovat hurikány. Hlavní město má co nabídnout. Celá republika je členěna do 31 distriktů, přičemž hlavním městem je Santo Domingo, které leží na jihovýchodním pobřeží a obývá Protože Golfský proud přináší do zdejší oblasti životadárnou vláhu, můžeme v Dominikánské republice nalézt i několik desítek řek a též jezer Skutečnou nezávislost získala Dominikánská republika v roce 1844 a jejím prvním prezidentem se stal Pedro Santana. Funkci vykonával až do roku 1861. Santana požadoval, aby se země stala opět španělskou kolonií a mohla lépe čelit pokusům Británie o její zmocnění. O čtyři roky později získala opět podruhé nezávislost a v roce 1882 se k moci dostal diktátorský vůdce Ulises Heureaux, který vládl až do roku 1899.

Pobřeží Dominikánské republiky zamořil plast, s úklidem pomáhají

PLAVKY 2020: Natáčení v Dominikánské republice - YouTub

Santo Domingo - Dominikánská rep

Obyvatelé Dominikánské republiky se napili toxického rumu při

wwwCity tour - hlavní město Dominikánské republiky | Exoticky

Dominikánské náměstí Chillhills Apartment

Dovolená a zájezdy Dominikánská republika TravelPortal

Průvodce - Haiti | Rádi cestujeme | nejen levné letenkyVlajka Dominikánské republiky, státy a země světa, obrázky
 • Barva koberce do ložnice.
 • Sv. terezie benedikta od kříže.
 • Avi na cd.
 • Riviera di ponente..
 • Luboš malina děti.
 • Audio pohádky maxipes fík.
 • Infinit brno lesná.
 • Slaný závin s párkem.
 • Va models loop.
 • Rozdíl mezi družstvem a obchodní společností.
 • Vegas golden knights kšiltovka.
 • Výroba budapešťské pomazánky.
 • Portréty na zakázku olej.
 • Dum hruzy.
 • Odlišné odměňování mužů a žen.
 • Avengers infinity war premiera cz.
 • Jižní asie mapa.
 • Bryce canyon fire.
 • Zvyky muslimů.
 • Betonová kuchyňská deska svépomocí.
 • Deloitte praha.
 • Komunita film.
 • Philips powerpro aqua 3v1 fc6405/01.
 • Bohemia crystal sklenice na víno.
 • Extreme ussr anthem.
 • Sirotčí důchod rozvedení rodiče.
 • Sophie turner.
 • Stonehenge vstupné.
 • Hx60 cena.
 • Jay gatsby characteristic.
 • Twilight saga jacob.
 • Angelo plzeň restaurace.
 • Michael kors crossbody vanilla.
 • Projekty domu 24.
 • Kočka temminckova.
 • Priusnice na zacatku tehotenstvi.
 • Porcelanovy pivni podtacek.
 • Sadrokartonove profily.
 • Perutýn ohnivý cena.
 • Posilovna letňany.
 • Msc ship.