Home

Romeo a julie stručný děj

Hodnocení čtenářského deníku Shakespeare, William - Romeo a Julie

Romeo and Juliet may bare the name of the Shakespearean classic, but a rose doesn't smell sweet because just because it's called a rose. Rosaline is an afterthought; Romeo whisks Juliet away to profess his love. He's stricken, so is she, and the two seal their newfound, eternal love with a smooch.. Pro mě skvěle napsaný příběh, sám také skvělý. Lehký na přečtení, dá se zvládnout třeba i za jedno odpoledne, když neděláte 50 dalších věcí...Do češtiny jsme dostali tuto knihu přečíst do dvou týdnů. Kniha se četla rychle (kvůli mezeře, která dělila vazbu a délce knihy) a nebyla naštěstí tolik náročná na čtení. Bůhví jakej zázrak to není, ale na povinnou četbu to je asi nejlepší kniha, kterou jsem zatím četl. Julie byla boží, ale Romeo mi dost vadil. Pořád mluvil tak básnicky, až nepřirozeně. Otravovalo mě to. Konec jsem si myslel, že znám, ale v originále je jiný než podle mých představ. Na konci mi trochu to bojování vadilo. Vysvětlování té situace bylo dobré. Dávám 5/10. POVINNÁ ČETBA2020/4 Jednou jsem byla v knihovně a říkala jsem si, že chci být vzdělaná. Here we go, Shakespeare. :) O R&J jsem se kdysi učila, byla jsem tehdy se školou i na baletním vystoupení. A byla to hrůza. Od té doby jsem brala za hotou věc, že R&J patří na literární dno. Pak jsem na netu viděla nějaké narážky a tak. Docela vtipné to bylo, tak jsem si řekla, že to zkusím. Co se může stát, že? A, drazí spolučtenáři, snad nikdy jsem nebyla tak překvapená. Proč mi nikdo neřekl, o čem to doopravdy je? První polovina knihy je čistá komedie, jeden velký dvojsmysl, hra se slovy a vtipy nízké povahy, které jsou ale v klasické literatuře mnohem zábavnější, než v reálu. Romeo je věčně zamilovaný pako, a všem okolo z toho jde hlava kolem. Přísahám, že Mercutio nad tím protáčí oči dodnes. Julie je sarkastická. Benvolio je jediný při smyslech a musí řešit problémy, které všichni okolo vytvoří. A Mercutio je prostě legendární. Upřímně, když se Mercutio objeví naposled, hra pro mě končí. Zbytek všichni známe, začíná ta tragická část. Ale za tu první mi to stojí - snad je to tím, že jsem nečekala, že bych se vážně u R&J mohla smát. Co dodat na konec? ČTĚTE PŘEKLAD PANA HILSKÉHO! :)Známa klasika, ale mňa akosi nepresvedčila. Nepripadalo mi to ako príbeh veľkej lásky až za hrob, skôr ako nerozvážnosť dvoch pubeťáko; ktorých zbrklé konanie bez myslenia na následky si vybralo daň.

Milujeme čestinu Romeo a Julie

Romeo a Julie - děj knihy - YouTub

Po skončení plesu se Romeo vydá do zahrady Kapuletových, na balkóně uvidí Julii a uslyší, že i ona se do něj zamilovala. Ukáže se jí a vyzná jí lásku. Splečně naplánují tajnou svatbu. Ještě tu noc běží Romeo za bratrem Vavřincem a požádá ho o pomoc. Ten slíbí, že jim pomůže a oddá je. Druhého dne se za pomoci chůvy podaří dostat se z domu, aby si mohla konečně vzít Romea.K této tvorbě snad není co dodat.Každý jej zná a většiny se i dotkne.Shakespeare byl...geniální. Není mnoho lidí,co se můžou chlubit tím,že jejich dílo přetrvává staletí a KAŽDÝ jej zná.

Den fantasifulde instruktør Baz Luhrman står bag denne moderne fortolkning af William Shakespeares tragiske kærlighedshistorie, om det unge elskende par, Romeo og Julie. Running time: 2:10:44   19. září 2007   2 385×   526 slov Klasika všech klasik, dobře stravitelná povinná četba, příběh který zná každý. Myslím si, že všichni, kdo čekají klasickou vyvražďovací Shakespearovskou tragédii, musí být dost překvapení humornými pasážemi. Postava Juliiny chůvy celý příběh povznáší ještě výše.

Krásné,smutné jako sám život.Autor mne vždy dokáže překvapit,ale toto se mi z jeho děl lilbilo nejvíceTahle tragická romantika mne jednoduše dojímá. Ten příběh miluji, i když končí tak nešťastně. Jen kvůli tomu, že se dospělí nepohodnou, jejich potomci trpí. Jen proto, že děti nesou jména svých rodičů, je jejich láska zapovězena. Přitom děti za neshody svých rodičů v tomto případě absolutně nemohou. Tvrdohlavost dospělých, co zničila dva mladé životy. Shakespearova představivost, jeho vyjadřování a způsob, jak s tím jazykem pracuje a jak zobrazuje lidi – to mne nepřestává fascinovat. A i když nejsem kdovíjaká cíťa, u Romea a Julie vždy na konci bulím jako želva.Klasika. Náš učitel nám vždy nadhazoval otázku: "Je to skutečně tragédie? Není naopak největším štěstím umřít milován a milující? Pokračovala by jejich láska i po letech?"Tak to je naprostá klasika, kterou zná snad úplně každý. Krásný tragický příběh, u kterého si každý rád popláče :-)

Toto je klasika..místy jsem se trochu nudila, občas to bylo takové nereálné, ale celkově to bylo velice pěkné..balkonová scéna..Kniha čtena v rámci povinné literatury na maturitu, přečetla jsem ji asi dvakrát či třikrát, líbila se mi, ne že ne. Stejně jako Hamlet mají Shakespearovská díla hloubku, asi bych neměla nic proti si v budoucnu Romea s Julií zase připomenout. Romeo a Julie. kniha od: William Shakespeare. Světově profláklá klasika, jejiž děj je naprosto známý a já na konci prečim jako želva, no nic, myslím, že tenhle příběh nikoho neurazí, ale jelikož všichni víme, jak to dopadne, tak také nepřekvapí Hra o afektované zamilovanosti, ne o lásce. :-( Na základce jsem taky jednu takhle miloval. Bohužel bydlela v domě bez balkonu. To byl konec. Tragický konec naší pečlivě budované třídenní lásky.

Hlavními postavami milostného dramatu jsou Romeo a Julie, kteří tvoří ústřední mileneckou dvojici. Julii je v době, kdy pozná Romea, pouhých čtrnáct let a představuje typ mladé a naivní dívky, která propadne romantickým představám o lásce a bláznivě se zamiluje do Romea STRUČNÝ DĚJ Romeo - syn Montekův, citlivý, romantický, ve svém jednání někdy trochu ukvapený. Julie - většinou poslušná dcera Kapuletova, krásná, odvážná Chůva - vychovávala Julii, dobrosrdečná a trochu upovídaná paní Bratr Vavřinec - františkán, moudrý a dobrosrdečný důstojný.. Romeo ve Juliet'in destansı aşk hikayesi çağdaş dünyada vuku bulsaydı nasıl bir trajediye yol açardı. Yine aynı, ancak bu defa kılıçların yerini kılıç adları taşıyan modern silahlar alacaktır. Başarılı yönetmen Baz Luhrman, bu defa William Shakespeare'ın trajik aşk öyküsü Romeo ve Juliet'i beyazperde'ye..

Všechny filmy podle této knihy jsou strašné, ale pořád lepší, než tahle knížka. Dramata mi nevadí, ale tohle je naprostá katastrofa. * A to jsem prosím romantická duše...Kdo by neznal Romea a Julii? Přes to všechno co jsem o tomhle díle slyšela jsem si ho nakonec přečetla. Možná jsem měla velká očekávání, ale knížka mě tak moc neuchvátila. Pěkný příběh, pěkně napsané, ale víc nic. Obsah filmu Romeo a Julie se berou. Brazilská romantická komedie inspirovaná již podle názvu příběhem věčných milenců ze Shakespearovy tragédie, se neodehrává ve Veroně, ale v moderním velkoměstě Sao Paolo. Tento film mám velmi rád. - sympatické obsazení, vtipný děj, chytré hlášky Ajuns la dineu, Romeo observa o femeie superba de care se indragosteste pe loc. Tot in acea seara si Julieta se indragosteste de Romeo, cu toate ca cei Dupa ce il ucide pe Paris, Romeo ia si el otrava, o saruta pe Julieta pentru ultima, iar apoi moare. Julieta se trezeste dupa ce a trecut efectul potiunii.. Shakespeare byl bezesporu génius ale... Jak ho mohlo napadnou napsat tuhle slaďárnu? Kdyby žil o pár století později, třeba by knížka vypadala úplně jinak. Jestli to tak jak Shakespeare popisuje v tehdejší době chodilo no tak to je dost smutný. Ale je to klasika co se dá dělat. Ale prostě i modernější nastudování tohoto díla mě už asi nikdy nepřinutí, abych na tento příběh koukala jinak. Shrnuto a podtrženo viděla jsem celkem 4 různá nastudování Romea a Julie a při každém jsem kroutila hlavou nad tím, jaká je to vlastně blbost. Takže pardon ale tohle se mi nikdy na rozdíl od krále Leara nebo Othella líbit nebude. A nespravila to (spíš ještě zhoršila) ani Tereza Voříšková v roli Julie na Shekespearovských slavnostech (nejhorší nastudování, jaké jsem kdy viděla).

Popravdě, očekávala jsem od toho víc. Všichni o tom mluvili jako o geniálním díle, vychvalovali až do nebes. Na mě ale tato romantická klasika takový dojem neudělala. Asi jednak proto, že jsem četla víc podobných námětů moderněji zpracovaných a jednak i proto, že jsem hlavní příběh znala, aniž bych to musela přečíst. Příběh dvou lidí, nenaplněné lásky i tehdejší společnosti je však nesmrtelný a stojí za to ho znát. Romeo a Julie. kniha od: William Shakespeare. Světově profláklá klasika, jejiž děj je naprosto známý a já na konci prečim jako želva, no nic, myslím, že tenhle příběh nikoho neurazí, ale jelikož všichni víme, jak to dopadne, tak také nepřekvapí Romeo a Julie klasický romantický příběh, který zná snad úplně každý. Jsem ráda, že jsem si ho na střední škole dala do seznamu četby k Maturitě. Příběh dvou zamilovaných lidí, který spolu nemůžou být pro svár mezi svými rody. Jejich láska však skončí tragédií. Pro mě má příběh vše co má mít. Zdroj: Tereza Vernerová, 30.04.2007 Romeo a Julie je klasika, kterou by si měl přečíst každý. Přesto jsem se jí dlouho vyhýbala z obavy, že to bude hrozná nuda. Nakonec jsem ale byla celkem mile překvapená. Staročeština mi nevadila, četlo se mi to dobře, neměla jsem nutkání přeskakovat ani jsem se nemusela do čtení nutit. Kdyby to šlo, ohodnotila bych 3,5 hvězdy. Jelikož mám spoustu mezer v povinné četbě, do Shakespearovy tvorby určitě brzy zavítám znovu. :D

Romeo adlı Montague'ların tek oğlu 'sevgi' derdinden kavganın çok dışında kalır. Romeo aşk acısı çekmektedir. Rosaline adlı birine tutulmuştur. Aşkına karşılık alamamakta, herkesten uzak durmakta, sadık ve dürüst kuzeni Benvolio hariç kimseye açılamamaktadır Nemůžu si pomoct, šla jsem do téhle knihy s velkým očekáváním. Čekala mne ale jen lingvistická bomba. Co se týče práce s jazykem, je to dílo na špičce, obsahově jsem ale zklamaná, žádný velký příběh se podle mě nekonal a cítím se jen o to hůř, že jsem asi barbar. Když všichni okolo jsou z příběhu velké lásky tak unešeni, že nenachází superlativ. Já v knížce nacházím bandu skoro ještě dětí, ona zcela mimo, on vrah, kterému je zcela jedno koho připravil o život, když to je přece o "lásku" - sociopat. Jdu se stydět do kouta, prostě tohle ne-e. Podle mě to není o lásce :-(

Romeo a Julie

Líbila se ti práce?

Ráda čtu Shakespeara a patří mezi mé oblíbené spisovatele, ale zrovna tato jeho klasika mě moc nezaujala. Ve srovnání s úžasným Hamletem mě kniha moc nebavila. O Romeo, Romeo, wherefore art thou Romeo? So Romeo would, were he not Romeo call'd Without that title. Romeo, doff thy nam

William Shakespeare - Romeo a Julie (18) Čtenářský dení

Shakespeare, William - Romeo a Julie - Čtenářský deník Odmaturu

Jedna z dalších klasik, která se nikdy neomrzí. V knížce (=divadelní hře) je kritizována zloba a nenávist mezi dvěma rody a ukazuje, jak láska a smrt dokáže udělat z nepřátel přátele, no a autor ve své době šel opravdu do extrémů, když láska, tak obří, hmatatelná a jasná, když nenávist, tak mstivá, zřejmá a velmi silná. Rozhodně nelituji, že jsem si knížku (hru) přečetla, ale určitě nebudu číst znovu.Nevím, asi jsem divná, ale Romeo a Julie mě prostě nedostalo... děj je opravdu silný a smutný, ale čte se to hrozně špatně

Klasika, kterou zná každý, kdo není úplný kulturní barbar. Na dnešní dobu šíleně jednoduchý příběh, ale když se na to člověk podívá méně skeptickým pohledem (Papaya to taky zvládla, tak to zvládne každý), zjistí, že příběh v sobě ukrývá nejedno poselství. Čtení je to obtížné (i když zdaleka ne tak, jako Hamlet) a chápu, že dnešního čtenáře už to zaujmout nemusí. Co se týče postav, tak kromě bratra Lorenza nebyl sympatický nikdo, ale tak nějak to do příběhu sedělo. Hodnotím 4*.Co dodat, je to prostě veledílo. Styl psaní šel místy mimo mě, ale to je podle mě stejné u každého z nás. Je to dílo, které by si měl přečíst každý kdo se odvažuje sám sebe nazvat knihomolem a nebo alespoň přítelem knih :). Literární druh: Drama - Děj dramatu je podáván výhradně prostřednictvím dialogu, monology mají jen epizodickou funkci. Hlavní postavy: Julie - mladá dívka, která propadne romantickým představám o lásce a bláznivě se zamiluje do Romea. Romeo - je starší než Julie, ale přesto se do ní také bláznivě..

Pěkná kniha sice se mi hůř četla ale konečně znám celý příběh a hlavně je to základní kniha kterou by měl každý znáš aspoň trochu znát :) Muzikál - Rómeo a Julie ešte nemá žiadneho správcu. Ak sa ním chceš stať, tak napíš. Správca môže zaraďovať piesne do albumov a robiť tu poriadok. Texty piesní, preklady a videoklipy sú vkladané registrovanými užívateľmi Nesmrtelný příběh zapovězené lásky a jejího tragického konce. Shakespeare již po staletí přesvědčuje o své tvůrčí genialitě a mistrnosti slova...kdo jiný je tolik citován i jinak nevědoucí mládeží? ;o) Impulsivul Romeo incearcă să se stăpinească in fața lui, dar pină la urmă răspunde provocării acestuia și il ucide in luptă. Pentru această crimă, Romeo este exilat la Montana și separate de mireasa lui. In acest timp, tatăl Julietei decide că a sosit timpul să se căsătorească cu Paris, hotărind chiar și data.. Sice jsem přesvědčená, že ústředním motivem hry je pubertální model chování a že kdyby dvěma milencům štěstí (a rodiče) přálo, tak by se po pár letech dopracovali k pravé domácí Itálii a uřvané rozluce, ale to nic nemění na tom, že hra je výborně sepsaná a strhující i mimo jeviště. Shakespeare znovu prokázal, že je výtečným tvůrcem vedlejších postav - Mercucio je jedna z mých nejoblíbenějších postav vůbec! Poprvé jsem R&J četla a viděla v překladu E.A.Saudka, tak možná proto i dnes, ve věku Hilského, jsem staromilec a například balkonovou scénu odmítám v jakémkoliv jiném překladu. Hilského překlad samozřejmě uznávám a smekám před ním, ale zrovna v této hře bije mé srdce v rytmu Saudkových veršů. Zase takový Král Lear je zcela Hilského (jeho překlad nic nepřekoná). Ale to už jsem zase úplně jinde...

Klasika plná lásky, nenávisti, přátelství, ale i nepřátelství... Knížka mě ničím nepřekvapila, ale ač jsem samozřejmě věděla, jak dopadne, někde v hloubi duše jsem doufala, že to dopadne jinak, ale bohužel... :D Jako povinná četba super, ale je dobrá i pro milovníky klasických a romantických děl, a dokonce přečtená během odpoledne.Julie se zatím všechno dovídá od chůvy a je nešťastná kvůli smrti bratrance. Nejvíc se však trápí kvůli Romeovi. Celé dny pláče. Její otec si myslí, že to je kvůli Tybaltovi. Chce, aby začala myslet na něco jiného, a tak se rozhodne ji provdat za hraběte Parise.

Romeo a Julie / Romeo and Juliet. Druhý svazek díla Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského v jednojazyčném vydání a s Poznámkou překladatele. Romeo a Julie Strašný sladkobol. Příběh jistě pěkný, a kdysi jsem o něm smýšlela taky jinak, ale teď když už jsem životem protřelejší v tom vidím, jen nesmyslnou pěknou pohádku pro puberťáky. Nicméně tím nechci znehodnocovat dílo jako takové - Shakespeara uznávám jako výborného autora a souhlasím s tím, že by to mělo být v povinné literatuře. Však se z toho čerpá a dělá milion filmových adaptací.Díky povinné četbě na SŠ jsem si konečně přečetla tuhle knížku. Chystala jsem se na ni už opravdu dlouho, ale né a né se k ní dostat... Ze začátku jsem se začetla rychle. Překvapilo mě to, protože tohle byla moje první divadelní hra. Příběh se mi moc líbil, do hlavních hrdinů jsem se zamilovala hned. Za mě můžu jedině doporučit :-) What happens when Romeo and Juliet fall in love? Watch this story, one of our 'Shakespeare Lives' videos, and find out Pro některé čtenáře možná jen přihlouplý románek.. Ale Shakespearovy verše jsou zkrátka obdivuhodné a věčné.

Romeo a Julie - William Shakespeare Databáze kni

Knížka k maturitní četbě, kterou jsem bohužel nestihla přečíst..tak jsem se na ní vrhla alespoň teď a jediné co můžu říčt je to, že je to parádní klasika, která neomrzí! :) Larry oživuje klasická díla, jako je Romeo a Julie, prostřednictvím aplikací a sociálních médií na iPadu - divadelní hra z roku 1597 se tak stává zajímavou a pochopitelnou pro V iBooks Storu je mnoho verzí Romea a Julie. Larry vybral edici Folger Shakespeare Library, která hru uvádí v původní podobě Slavná a nesmrtelná Shakespearova tragedie o lásce dvou milenců z nesvářených rodů Monteků a Kapuletů vychází v nádherném básnickém překladu Josefa Topola jako 74. svazek edice D.Moc se mi příběh líbí. A ty verše? Krása. Některé pasáže jsou zdlouhavé (stejně jako v televizní verzi), ale je jich málo. Ráda se k oblíbeným pasážím vracím. Škoda, že neumím tak dobře anglicky, abych mohla číst v originále. Protože každý překlad na mě vrhá trochu jiné pocity a jiný úhel pohledu. Nemůžu se rozhodout, který překlad je nejlepší Romeo - syn Montekův , zamilovaný do Rosalindy, ale na plese Kapuletů se zamiluje do Julie, romantik, schopný pro lásku udělat vše. Děj knihy: Vše se odehrává v italském městě Verona,kde žijí dva znepřátelené rody - Kapuletové a Montekové. Spory trvají i v mladých generacích

Romeo a Julie: Shakespeare Willia

 1. Povinná četba ZŠ... Malinko (!!!) naivní, ale jinak skvělá!!! Ani jsem to nečekala od spisovatele 16.-17.století... Hlavní je nemít předsudky!!!;)
 2. imálně všichni považují Romea a Julii za příklad pravé lásky). Když se na něj ale podíváme trochu kriticky, vůbec bychom ho nemuseli považovat za příběh lásky. Romeo i Julie jednali impulzivně, jejich řešení problémů rozhodně nebylo příkladné. A hlavně to byly děti. A já teda nevím... důkazem opravdové lásky jsou pro mě zamilovaní partneři po desítkách let, ne několikadenní poblouznění dvou dospívajících, zvlášť když Romeo na začátku truchlí, protože jeho holka vstoupila do řádu sester...
 3. Na střední škole jsem začal číst tuto knihu, ale knihu jsem nedočetl. Rozhodl jsem se proto po letech, že to napravím a knihu si přečtu celou od začátku do konce. :) Kniha se četla celkem dobře, zvolil jsem pomalejší tempo četby, většinou jsem všemu porozuměl (snažil jsem se o to :), v knize se vyskytoval i humor. Citáty z knihy, které mne oslovily: ROMEO: Chtěj na nemocném, aby psal ve smrtelných mukách závěť, přiměj ho k slovu, když je napůl živ! Tak bez mučení, ženu miluju. JULIE: Co to je jméno? To, co růží zvem, nazváno jinak bude vonět stejně.

Ромео + Джульетта — смотреть онлайн — КиноПоис

Myslím, že bylo načase, abych si konečně i já přečetla slavného Romea a Julii. Moc se mi to líbilo, nečetla jsem naposledy! Nádherné verše, příběh nesmrtelné lásky, i když.. opravdu? Spíše povrchní poblouznění! Milá Evo, po dlouhé době Ti opět píšu, jelikož okolnosti mě k tomu donutily, a nebýt jich, nejspíš by sis na mě v tuto chvíli ani nevzpomněla. Abych tedy uvedla věci na pravou míru... Dnes ráno jsem se rozhodla pro radikální úklid mého pokoje. Jak jistě dobře tušíš, když něco dělám, tak to opravdu stojí za to....

William Shakespeare: Romeo a Julie - čtenářský - Studuju

 1. Klasika, to bezpochyby, ale mně se to četlo velmi špatně, občas nudné a nicneříkající pasáže... Bohužel nedočteno.
 2. Příběh Romea a Julie je klasika. Nádhená kniha, podle které se inspirovalo spousta ostatních autorů. Knihu by si měl každý přečíst.
 3. Takže díky úžasným přednáškám pana Hilského teď vím (mimo jiné), že tahle hra je plná sonetů. Na samém začátku promlouvá Chór formou sonetu, což se pak opakuje i ve druhém dějství. Úplně první rozhovor mileneckého páru v domě Kapuletů je také sonetem. A nejen to, na mnoha místech se Shakespearův text Shakespearovým sonetům podobá. Nesmírně zajímavé mi přišlo také to, že Montekové mohou být vlastně katolíci. Už jen to jméno (v angličtině Montague) - lord Montague byl katolík, ovšem věrný královně Alžbětě, která nad ním držela ochrannou ruku. Když si pak za Kapulety dosadíme prostestanty, máme hned důvod nesnášenlivosti rodů, v Shakespearově době aktuální.
 4. Romeo a Julii jsem číst nechtěla,protože jsem věděla,že je to klasika,která je nudná, ale zmýlila jsem se. Konec jsem si vychutnala a celé mě to přišlo nadčasové. Některé fráze byli smutné některé veselé. Doporučuji.
 5. Kniha mě trochu zklamala. Možná jsem od ní čekala víc, přece jen je to slavný Romeo a Julie.. ale přestože jsem příběh znala, na konci jsem málem neudržela slzy.
 6. eme ten naivní děj, tak je to celkem trudný příběh o tom, jak byla láska dvou mladých lidí zničena naprosto nesmyslným nepřátelstvím dvou rodů. Jistě, tohle téma bylo mnohokrát parafrázováno, ale musíte uznat, že první byl Will.
 7. Myslím, že zvlášť tomuto dílu škodí školní osnovy. Romeo a Julie. Příběh velké a tragické lásky. Proč to číst, když vím o čem to je? Ten známý příběh je jen svrchní vrstva. Vše je ukryté, jako v každém Shakespearově díle, v podtextu. Jaký byl vlastně Romeo? Zamilovaný mladík s romantickými sklony? Já ho spíš vidím jako přelétavého floutka, který by, pokud by nedošlo k závěrečnému vyvrcholení, po pár měsících Julii vyměnil za jinou. To je Shakespeare. Není prvoplánový. A to se mi líbí.

Romeo a Julie (Děj (Místo, čas (16

 1. Shakespear je pan dramatik. Ty obrovské dialogy, neuvěřitelné, každý by měl zkusit něco od něj přečíst, doporučuji!
 2. Nemám ráda sladké knihy, ale Romeo a Julie mě nadchla! Krásně napsané drama, které musíte přečíst jedním dechem. Určitě všem doporučuji, protože v tomto příběhu najdete všechno - lásku, nenávist, smrt, usmíření.
 3. The classic story of Romeo and Juliet, set in a modern-day city of Verona Beach. The Montagues and Capulets are two feuding families, whose children meet and fall in love. They have to hide their love from the world because they know that their parents will not allow them to be together

CO růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně. Stará klasika, která nikdy neomrzí. Sice mě to nevzalo za srdce jako jiné, ale aspoň je to čtivé a stále aktuální.Julie jed vypije a ráno, když přijde služka a matka vystrojit ji na svatbu, tak ji, tedy jak si ony myslí, naleznou mrtvou. Vystrojí jí pohřeb.

Video: Hledejte: romeo a julie Ulož

Příběh, který každý zná ať už četl/nečetl knihu nebo viděl/neviděl filmové zpracování :) Nečekala jsem od toho nic více, než už jsem vlastně věděla, ale musím říct, že mě to celkem překvapilo a bavilo. No a dokonce i když jsem věděla co mě na konci čeká, dostalo mě to :)SPOILER Nikdy jsem nevěděla, že Rome a Julie se vzali před svoji smrtí. To jedna z věcí co mně na to příběhu mile překvapila :) Jinak na to, že jsem neměla vůbec čas číst tet. Tak jsem ráda, že mi na tu knihu do povinné četby zbyl čas. Sledujte postavy Romeo a Julie tím, že si studenti vytvoří mapu znaků! Jak čtou, budou zaznamenávat rysy, spojence a další pro každou postavu ve hře. Při čtení hry, malé znaky a detaily se často stávají důležité jako děj pokračuje. S mapování znaků , budou studenti zaznamená tuto informaci a pomáhá.. Romeo a Julie je jedno z nejslavnějších děl všech dob, důkaz Shakespearovy geniality mě to však nepřineslo. Nejsem zrovna fanda poezie a zde na mě veršované pasáže působily jako rušivý element. Legendární milostný příběh je sice velkým milníkem, jehož vliv na literaturu je neoddiskutovatelný. To ale nemění nic na tom, že jsem četl hry, které mě zaujaly mnohonásobně víc.

Romeo a Julie / Romeo + Juliet (1996) ČSFD

Knihou jsem byla velmi mile překvapena. Čekala jsem takovou otrhanou a hlavně nudnou klasiku, hlavně podle filmu, který jsem viděla dříve než knihu. Naštěstí se tak nestalo a byl tam krásně vyobrazený romantický až nakonec tragický příběh dvou čerstvě sezdaných, kterým bohužel nepřál osud i přes všechny snahy otce Lorenza. Celá kniha je navíc libozvučně veršovaná. Prostě legendární umění Shakespeara. Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti Krásný příběh o lásce a smrti. A i když jsem předem věděla, jak to končí, stále jsem doufala, že to pro ně šťastně skončí.

Kdo nezná Shakespeara a jeho Romea a Julii, nevím, kde do teď žil. Známé dílo bylo i zfilmované. Jednou jsme na něj koukali ve škole, ale rozhodla jsem se si toto dílo i přečíst, abych byla více v obraze. A nemohla jsem udělat lépe. Hezky se mi to četlo. Četly jsme si to nahlas společně se ségrou a díky tomu, jak jsme se do postav vžily, jsme se skvěle bavily a dokonce se i zasmály tomu, jak jsme děj prožívaly společně s postavami. Rozhodně doporučuju.Romea a Julii není úplně jednoduché hodnotit. Je to příběh, který zná asi každý, ať už knihu četl nebo ne. Je to zkrátka naprostá klasika. Kniha je plná nenávisti, lásky, ale i nepřátelství. Tento příběh má skutečně právo na to být tak slavný a tolikrát adaptovaný. Vadila mi trochu naivita tohoto příběhu. Například zamilování se hlavních postav. Také ten věk. Vím, že se v té době lidé brali velmi mladí, ale stejně. Na druhou stranu je to divadelní hra, ne realita. Knihu přečtete jedním dechem a zamyslíte se i nad pomíjivostí života. Jak rychle a jednoduše se lidé vzdají života, jen aby mohli být spolu (byť mrtví). Ahoj, máme opravdu veliké štěstí, že žijeme v době kdy si můžeme svobodně vybírat. Tak si to udržme. Pojďte se podívat na moji další ilustraci, tentokrát na.. Literární druh: Drama - Děj dramatu je podáván výhradně prostřednictvím dialogu, monology mají jen epizodickou funkci. Hlavní postavy: Julie - mladá dívka, která propadne romantickým představám o lásce a bláznivě se zamiluje do Romea. Romeo - je starší než Julie, ale přesto se do ní také bláznivě..

Romeo and Juliet is a tragedy written by William Shakespeare between 1591-1595, and it remains one of his most popular and frequently performed plays. The message is tragically not relayed to Romeo and he hears instead of her death from his servant. He buys his own poison and goes to her body.. Proč ty nejlepší milostné příběhy, co kdy byly napsány, jsou zároveň ty tragické? Jako věčného romantika mě tento příběh věčných milenců z Verony uchvátil. I když miluju spíše šťastné konce.Shakespeare napsal daleko lepší díla. Pro mě bylo toto drama moc předvídatelné již při prvním čtení. Love of family honor Love of Family/honor -Respect to uphold family integrity and name There are two families in the play that have major love for their name, disrespect for the family names can result in death or harsh punishment. -Two households alike with dignity.. Prokofjevovo baletní drama Romeo a Julie mělo světovou premiéru v Národním divadle Brno v roce 1938 v choreografi i legendy brněnského baletu Iva Váni Psoty. Málokterý baletní soubor se může pochlubit skutečností, že uvedl ve své historii ve světové premiéře dílo, které se stalo jedním z..

Video: Romeo a Julie - William Shakespeare Zapni moze

Od tak proslulého díla jsem asi čelala něco trochu víc. Nedokáži ale popsat, co přesně. Ale i tak to bylo pěkné. :) Počítadlo: 503 946 137 Odezva: 0.04 s Vykonaných SQL dotazů: 6 Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz Knihu jsem četla kvůli maturitní četbě - nešla jsem do toho s moc velkým očekáváním, ale nakonec jsem byla nadšená. Sice jsem věděla jak to dopadne a tak podobně, ale nakonec super :)

Romeo a Julie - William Shakespeare Knihy Dobrovsk

Ta učí pochodně jich záři skvělé! Tak zdá se viset z tváře noci setmělé, než démant v uchu mouřenína plá; spanilost světu příliš nádherná! cidovi jak napsat halleyova kometa informační styl výroba oceli otevřený dopis alžbětinské divadlo betonová lily sysifos princeta a kapitán Král David bezhlavy jezdec motocykl humoristická próza Milne pas Shrek zlodějka snu letadla koupelna krásné zelené oči děti v zimě sangvinik VIDEO grimmov Pobyt v pekle IVANHOE sysifos a smrt cesta do nebe

Romeo and Juliet - Wikipedi

Последние твиты от Romeo & Julie (@romeoogjulie). Billig mote til han og henne! Gratis frakt og rask levering. Norway. Velkommen til Romeo&Julie her på twitter! Tips oss om hvor du fant oss og vi gir deg ytterligere 10% avslag på din ordre:) 0 ответов 0 ретвитов 0 отметок «Нравится» Charakteristika místa: Děj se odehrává v italském městečku Verona. Jak vypadá, nám není blíže upřesněno. Romeo šílí smutkem nad ztrátou své milované. Zaslepen onou bolestí koupí si jed a jede k hrobce Julie. U hrobky je Parid, Romeo ho v šermířském souboji zabije a jde do hrobky Julie

Romeo a Julie. Co k tomu dodat? Naprostá klasika, snad nejslavnější milostný příběh. Tuhle hru jsem četla jako povinnou četbu a párkrát jsem se k ní ještě vrátila. Je to příjemné čtení, taková oddechovka, řekla bych.Až k smrti krásně líbá jeho jed. Ze začátku jsem k tomuto dílu byla trochu skeptická, protože tenhle příběh je světoznámý a tak se může zdát už ohraný. Ale má svoje kouzlo a každý by si tuhle knihu měl na vlastní kůži přečíst.Tuto knihu zná snad každý. Je to jeden z nejznámějších milostných a tragických příběhů, který byl a je inspirací pro mnohé režisér a spisovatele.

Dílo:Romeo a Julie - Wikicitát

Škoda jen, že děj byl již prozrazen..... Myslím že je to problém všech klasik. Kdybych nevěděl co a jak se stane, knihu bych si užil o něco víc. Děj této komorně laděné novely se odehrává v Praze za druhé světové války. Jak název díla napovídá, i zde se setkáváme s Shakespearovským tématem tragické lásky, která umírá na bezohlednost lidí a nepřejícnost okolí. Příběh uvádí citát z Romea a Julie

Jan GABRIEL. Bakalářská práce. Filmová adaptace novely Romeo, Julie a tma. Další část práce je zaměřena na analýzu novely děj, postavy a prostředí díla. Dále se soustředíme na analýzu filmové adaptace od Jiřího Weisse z roku 1959, která vznikla na základě knižní předlohy Příběh, který se mi nikdy neohraje. V dnešní době působí na některé směšně ( i na mě tak trochu působil), ale zůstává jedním z příběhů nejkrásnějších.Myslím, že tohle je jedna z nejlepších knih, jaká kdy byla napsána. Filmovou adaptací, dle mne nejvíce povedenou, je Zamilovaný Shakespeare.V den svatby Julie vypije nápoj a upadne do spánku. Najde ji chůva, a všem řekne, že zemřela. Potom Julii uloží do rodinné hrobky. Jan má Romeovi přinést dopis od Vavřince, kde je vše vysvětleno. Nešťastnou náhodou se dopis k Romeovi nedostane. Mezitím se však za ním vydá Baltazar, který nic netuší, a oznámí Romeovi, že Julie je mrtvá. Romeo je nešťastný a okamžitě se vydá do Verony, aby ji naposledy spatřil. Po cestě si koupí jed, aby se mohl otrávit.

Velmi nadčasové nádherně jednoduché, ale zároveň složité dílo..... Pro mě je tam nejstatečnější Julie, která se celou dobu snažila a odnesla to nejhůř... Romeo mi do noty nepadl.Vůbec netuším, zda se zde dá odpovědět na komentář. Každopádně, všichni, kdo si říkají: Proboha, proč se tohle považuje za pravou lásku atd. No, jsme v roce cca 1600 a to je už přes 400 let. Myslím, že naše (čtenářovy i co se týče milostného života) nároky a myšlení se mohly změnit. V romantismu (to jsme sice trošku dál, ale je to příklad) přece všichni milovali nešťastnou lásku, nejlépe, když na konci někdo (z těch dvou milenců) zemřel. To se prostě považovalo za romantiku. A ještě jedna věc. Julii je čtrnáct. V dnešním světě by ano, byla ještě dítě a puberťák, ale před skoro půl tisíciletím už v tom věku ženy mívaly děti, manžela, rodinu. Takže ano, jednají impulzivně, ale vždyť je to divadelní hra. Kdyby se měli ještě více poznávat, tak by to byla desetihodinová hra. Teď už tedy na můj názor. Podle mě by si to přečíst měl každý. Alespoň, aby si udělal svůj názor, protože ačkoli všichni ví o co jde, potkala jsem jen málo lidí, kteří to doopravdy četli. :)

Romeo a Julie. Kalendář Pirelli ukázal intimní a tajuplné fotky. Divadlo na Vinohradech uvedlo před Vánoci premiéru inscenace Romeo a Julie, hru nastudoval režisér Juraj Deák. V zahraničí o českém divadle nikdo neví, tvrdí dvojice SKUTR Romeo and Juliet, play by William Shakespeare, written about 1594-96 and first published in an unauthorized quarto in 1597. The appeal of the young hero and heroine is such that they have become, in the popular imagination, the representative of star-crossed lovers

Ach Romeo, Romeo! Proč jsi Romeo? Své jméno zapři, odřekni se otce, anebo, nechceš-li, zasvěť se mně, a přestanu být Kapuletová. A tak i Romeo, nebýt Romeo zván, by nebyl o nic méně drahocenný než s tímto jménem. Romeo, svlec to jméno! A za ně, které není částí tebe, si vezmi mne To f.enjoy69: myslim, ze co se tyka Shakespeara, tak je stezejni prave preklad. Kdyz jsem cetla R+J poprve, bylo to ve starsim prekladu a byla to pro me nudnost mixovana s trapnosti. Ale potom jsem cetla vydani z roku 2000 z dvojjazycne edice a zamilovala si Shakespeara....na cely zivot...

Drama lásky a války, pokud se na něj podíváme z pohledu doby, ve kterém vzniklo, nelze jinak, než se před ním hluboce sklonit. Stalo se inspirací mnoha dalším dílům stejného námětu.Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec (jaké klišé). Shakespeare je moje srdcovka, mám ráda jeho díla, způsob jakým psal, popisoval, vyvolával emoce.V době, kdy byla napsaná to musel být velkej hit :D . Mě se docela i líbila, až na některé pasáže...

Stručný děj. Montekové jsou už staletí nepřáteli Kapuletů. Často se nejen mezi jejich pány, ale i služebnictvem, strhne na ulici boj. Julie se zatím všechno dovídá od chůvy a je nešťastná kvůli smrti bratrance. Nejvíc se však trápí kvůli Romeovi. Celé dny pláče. Její otec si myslí, že to je kvůli Tybaltovi Je to super knížka, sice sem četla jen zkrácenou a přepsanou verzi (ta staročeština je hrozná), ale i tak mně to bavilo....

Maturitní kniha se smutným a tragickým koncem. Jinak se četla celkem rychle až na ta těžce zapamatovatelná jména! :DPříběh všeobecně známý. Příběh mnohokrát zpracovaný. Příběh inspirující mnoho tvůrců v každé době. Přesto mě nenadchl tolik, jak jsem čekala. A asi je to způsobeno právě tím, že znám tolik zpracování této látky, divadelních, filmových i hudebních. Možná jsem od četby čekala víc. Určitě se jedná o úžasný jazyk, námět … Ale ty děti mi tak lezly na nervy. Nejvíce jsem si oblíbila postavu otce Lorenza. Vím, že byla jiná doba. Určitě by si ji měl přečíst povinně každý. Co vše se může stát pro nesnášenlivost dvou rodin? A poučí se lidé někdy? Toto téma je skutečně nadčasové. Videoclip und Liedtext Romeo a julie von Muzikál - Rómeo a Julie. R: Romeo zachraň mě já chci být s tebou Miluji tě ,buď se mnou Ať není konec o´ m.. Doufám že Romeo a Ano je to on ten jeho sladký úsměv vidím!! Běžím za ním on za mnou , Chytne mě do náruče a dáme si pusu..!!.

Žilo bylo...... jedno obehrané, trapné klišé. Již tehdy to muselo mít trapně nostalgicko- romanticko- hororový děj. Naivní, dětské, hloupé. Propánajána, kdyby spolu žili, tak by si po dvaceti letech nejspíš přáli, aby se za sebe nedostali. Dětská láska není ukazatel životního štěstí ani dobrého rozhodnutní...tak nad čím se rozněžňovat ?!Co víc dodat nechápu jak se taková kniha může dostat do klasiky kterou by si měl každý přečíst, naprosto nesmyslný děj, pro mě odpad!No já nevím, jak si čtu ty komentáře asi jsem četla něco jiného. Chápu, že to je divadelní hra a děj musí být rychlejší než třeba v románu, ale přijít na slavnost, ten den se osudově zamilovat, druhé ráno se vzít a další den odpoledne zemřít mi přijde fakt tragický. Verše jsou krásné to uznávám a mají i hloubku místy, ale nechápu proč se zrovna s touto knihou nadělá tolik ceremonií. Znovu už se ke knize nevrátímS realitou to asi nemá mnoho společného, ale napsáno je to opravdu geniálně! Učili jsme se o tom ve škole, viděla jsem film i skvělé divadelní představení a stejně mě i ta kniha dojala. Chápu, že někomu Shakespearova tvorba nemusí sedět, ale dle mého názoru to byl pan Spisovatel! A mohu jen doporučit překlad od Martina Hilského!

Dnes už by se asi takový příběh nemohl odehrát, boj a obětováni za lásku se už moc nevidí. Klasické dílo, které by si měl přečíst každý a ve školách by se měl jeho odkaz náležitě rozebrat, jelikož je stále velmi aktuální.Ten příběh známe všichni, příběh veliké lásky, kterou nezastavila ani smrt. Jenže co ta krásná neznámá Rosalina, po jejímž srdci Romeo tak prahne a které patřil jeho nejkrásnější citát o lásce? Ten jsem si jen tak mimochodem musela i napsat. Na můj vkus Romeo na Rosalinu zapomněl až moc rychle a Julie až moc rychle podlehla cizinci v masce. Jazyk a verše jsou nádherné, všechna čest panu Hilskému. Ale Romeovi s Julií tu lásku prostě tolik nevěřím. Možná je to můj osobní problém, ale ne. Toggle. Romeo a Julie. Fotogalerie. Shovívavosti ale není během dvouhodinové hry třeba. Hraje se bez přestávky, děj má rychlý spád, a to především v první půlce představení, jednak díky textově a scénicky úspornému pojetí, jednak díky začlenění živé hudby, hudců starých písní - skupiny Krless Říkám si, proč kritizovat něco, co je krásné, tak milované a všemi známé. I já jsem si příběh o Romeovi a Jůlii a dvou znepřátelených rodů zamiloval, ale neodpustím si pár drobných poznámek. Je bezpochyby, že i autor tohoto díla se musel něčím živit. Nějak si vydělávat na denní potřeby své i rodiny. A aby si vydělával psaním her, musel je napsat tak, aby lidé do toho divadla přišli. A proto napsal hry plné soubojů, mrtvol, čarodějnic, křiku, bouří, šašků atd... Oslovil tak většinu a ne jen hrstku lidí. Jenže se nestal nesmrtelným díky nehodnotným fraškám. Shakespeare dokázal i přes to své hry napsat emotivně, s citem a s úrovní. Jistě, teatrálnosti je v jeho her často až až, ale člověk potřebuje svět barevný a nikoli černobílý. Nehledě na to, že vážných a hlubokých myšlenek je v textu, mezi řádky především, velká spousta. Já osobně jsem si Williama Shakespeare velmi oblíbil a rád se pobavím, a upřímně si i popláči, u jeho dalších her. Epizoda 'Romeo a Julie' z animované pohádky o třech kamarádech a Jerrym. Podívejte se na dobrodružství a maléry z pohádky Tři kamarádi a Jerry online přes youtube. Pohádka: Tři kamarádi a Jerry. Kategorie: Animované, Česky, Kreslené, Pro děti, Pro teenagery Romeo a Julie patří mezi mé nejvíce čtené knihy, ačkoliv ji stále nemám ve své knihovně. Příběh dvou mladých (opravdu mladičkých) milenců, jejichž lásku zmaří jak osud, tak jejich rodiče. Co je víc než Shakespearova dramata a jejich nádherný jazyk, kterým jsou vykresleny postavy a celý děj

 • Svet podle daliborka trailer.
 • Ranní ztuhlost prstů.
 • Palanda bazos.
 • Poznámkový blok na plochu pc.
 • Chřest apetit.
 • Obří pánské hodinky.
 • Panthenol krém.
 • J&t art index 2019.
 • Draci lode dobrichovice 2017.
 • Playboy slevové kupony.
 • Calvin klein kabelky peněženky dámské.
 • Rádiusová fréza na dřevo.
 • Raspberry pi 1 wire.
 • Největší eshopy v čr 2018.
 • Význam jména mohamed.
 • Audiosystém do auta.
 • Poliklinika milady horákové.
 • Nedostatek krve plzen.
 • Mercedes coupe e.
 • Maroko mapa afrika.
 • Květy akordy.
 • Zázvorová limonáda prodej.
 • Úrokové deriváty.
 • Půjčovna invalidních vozíků chomutov.
 • Bestěr.
 • Trenérská licence fotbal cena.
 • She's all that.
 • Proč slepice nesnáší.
 • Cysta v děloze těhotenství.
 • Odvážná vaiana parodie.
 • Sluch a zrak novorozence.
 • Chudoba definice.
 • Abu dhabi more.
 • Zelenkava barva.
 • Rozbite kachlicky.
 • Jak cistit boty od soli.
 • Indian scout bobber bazar.
 • Krční uzliny anatomie.
 • Otázky na youtubery.
 • Zákon o tabákových výrobcích.
 • Trendy vlasy 2018.